STOP LŽÍM

StopLžím.eu

Proč vznikl tento web?

Možná, stejně jako já, také občas navštívíte nějakou internetovou diskusi pod články na zpravodajských portálech (iDNES.cz nebo Novinky.cz) nebo pod sdílenými odkazy na tyto články rádi diskutujete na facebooku.

S tím, jak se internet stává dostupným prakticky pro všechny skupiny obyvatel, všiml jsem si, že v posledních letech přibývá na takových diskusích spousta polopravd, výmyslů a lží. Většina těchto lží nevzniká z neznalosti autorů, ale jsou účelové, s cílem zdiskreditovat osobu, skupinu osob, a některé mají za úlohu zdiskreditovat rovnou celé společenské události.

Tyto lži jsou systematicky šířeny a předávány skupinami lidí, které se zřejmě řídí heslem: „Stokrát opakovaná lež se stává pravdou.“ A spousta lidí, kteří nemají čas, chuť nebo schopnosti, ověřit si skutečný stav věcí, takto podávaným lžím věří, považuje je za pravdu, a předává je dál.

Jsem toho názoru, že zlu, v tomto případě lžím, se nemá ustupovat. Naopak je nutné tyto lži neustále vyvracet, a takovým lidem neustále dávat najevo, že je jejich počínání chybné.

Proto jsem se rozhodl, z mého pohledu zásadní a nejčastěji šířené lži, zveřejňovat a uvádět na pravou míru.

V článcích se budu snažit uvádět fakta, včetně zdrojů, aby si je mohl každý snadno ověřit. To je totiž kámen úrazu šiřitelů takových lži, oni nepracují s fakty, ale smyšlenkami, které nemohou důvěryhodně doložit.

Pokud se s nějakým lživým výrokem a názorem setkáte, a při hledání informací o tématu naleznete některý z mých článků, nebojte se na mě odkazovat. Ušetříte si tak čas sháněním potřebných informací.

Pokud máte nějaký podnět na lež, která se šíří internetovým světem, kontaktujte mě. Pokud naleznu dostatek informací, je možné, že na takové téma sepíšu samostatný článek.

 

 
Líbí se vám článek? Sdílejte ho prosím!

2 komentáře

 • Odpovědět Jiří Ba ť a |

  Dobrý den,
  Založení tohoto webu sice zatím kvituji jako užitečné, nicméně než bych se měl vyjádřit komplexněji k hlavnímu tématu obsahu webu, t.j. dokumentování a vyvracení (ne)pravosti a (ne)věrohodností některých výroků, údajů apod., rád bych se chtěl dozvědět něco o Vaší osobě, včetně Vašeho jména, protože jak jsem dosud zjistil, veškerá zde vedená korespondence je anonymní, takže potenciální dopisovatel do tohoto webu neví, s kým „má tu čest“!

   
  • Odpovědět StopLžím.eu |

   Dobrý den Jiří,
   věřím, že moje anonymita nikterak nezabrání návštěvníkům v čtení, případně ve vyjádření se k obsahu webu.
   Mám i svůj osobní web/blog, kde mám uvedeny údaje o své osobě, ale ten je tématicky odlišně zaměřený, a s tímto webem nesouvisí, proto nevidím důvod zde zveřejňovat svoji identitu.
   Děkuji za pochopení.

    

Post a comment

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat