STOP LŽÍM

StopLžím.eu

Desatero prolhaného diskutéra

1. Stokrát opakovaná lež se stává pravdou!

Například údajně neplatné restituční nároky rodiny Václava Havla, i když při zjištění faktů zjistíme, že restituce byly provedeny dle práva.

2. Odvolejme se na autoritu, to může ovlivnit spoustu lidí, ovšem ta osoba musí být nežijící, aby nemohla náš vymyšlený citát dementovat!

Například smyšlený výrok Jana Wericha o muslimech.

3. Odvolávejme se na jednostranně zaměřené weby.

Například Sputnik vytvořený zpravodajskou agenturou vlastněnou ruskou vládou je ideální nezávislý zdroj informací.

4. Všichni, kdo věří zprávám oficiálních zpravodajských portálů a tiskových agentur jsou nemyslící ovce. Já se jimi nenechávám manipulovat a věřím pouze informacím z nezávislých blogů a webů.

Například Aeronet.cz, o kterém si můžete přečíst na Wikipedii. Společným znakem těchto „nezávislých“ webů je to, že jeden z nich vypustí nějaký HOAX nebo smyšlenou informaci, a ostatní na ni hned odkazují a přebírají ji. To pal vytváří ve čtenářích těchto webů pocit, že když tuto informaci citují desítky webů, musí to přece být pravda.

5. Když dochází argumenty, tak používám osvědčený argumentační klam „A vy zase bijete Černochy!“

Když už nedokáže někdo obhájit své argumenty, tak to prostě zabalí a naopak obviní druhou stranu.

6. Když po mně někdo chce zdroj nějaké informace nebo výroku, a já vím, že žádný takový zdroj není, protože jsem si tu informaci vymyslel, tak napíšu, že nemám čas, ale že každý inteligentní člověk si to hned dokáže najít na internetu.

Hledat něco, co neexistuje je poměrně časově náročné a hlavně se tím oponenta na dlouhou dobu zbavím.

7. Prožil jsem spoustu let v komunistickém režimu, takže mám právo o něm psát, ale vy jste tehdy ještě ani nebyli na světě, nic o tom nevíte!

Pisatel zapomíná, že se stejnou logikou by se nesměl vyjadřovat prakticky k žádné události, která se udála před datem jeho narození.

8. Vulgární nadávky a výhrůžky smrtí vyjadřují moje právo na svobodu slova, která nesmí být ničím a nikým omezena.

Všimli jste si, že něco podobného většinou píší podporovatelé ideologií, které svobodu slova nejvíce potlačovaly?

9. Ignorujme fakta! Naše životní úroveň je nízká, milióny lidí jsou ohroženy chudobou, lidé nemají práci, nemají co jíst!

Co na tom, že podle HDP na obyvatele jsme na tom v Evropě ze zemí bývalého východního bloku skoro nejlépe, že nezaměstnanost je u nás naopak velmi nízká. I chudoba u nás, ve srovnání s okolními evropskými státy, hrozí výrazně menší části populace.

10. Desátý bod nechám na vás, čtenářích. Napište mi do komentáře pod článkem, jakých faulů se nejčastěji dopouští lidé, kteří diskutují na internetu.

 
Líbí se vám článek? Sdílejte ho prosím!

Post a comment

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat