STOP LŽÍM

StopLžím.eu

Co si myslí o internetových diskusích přední české osobnosti?

Miloš Zeman, prezident ČR

Nevím, jestli občas čtete internetové diskuze. Pokud ano můžete sami vědět, že v těchto diskuzích se vyskytuje dosti vysoké procento, závistivých hlupáků. Lidí, kteří ani neznají českou gramatiku, kteří kromě nadávek nedokáží argumentovat a kteří si nadávají sami mezi sebou, jsou to lidé, kterým Tomáš Masaryk v jiném kontextu, říkal patologická sedlina české společnosti. Taková patologická sedlina je asi všude.

Zdroj: https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr-milos-zeman/vybrane-projevy-a-rozhovory/404.shtml

Diskuse pod jednotlivými blogy nebo články v internetu po jistých zkušenostech zásadně nečtu. Aniž bych komentoval jejich autory, vybavuje se mně Masarykův termín, který mluví o patologické sedlině české společnosti.

Zdroj: http://echo24.cz/a/wJra2/zeman-internetove-diskuse-jsou-patologicka-sedlina-spolecnosti

Cyril Höschl, psychiatr

Mnohé internetové diskuse se tak stávají stokou, která spíše než ke tříbení názorů slouží k ventilování nezvládnutých emocí zamindrákovaných jedinců, kteří místo respektu budí spíše soucit.

Zdroj: http://www.hoschl.cz/?text=3534&lang=cz

Jiří Pehe, politolog

Člověk, který občas brouzdá v blogosférách jiných zemí, než je jen ta česká, si palčivě (a pokud je jen trochu patriot, i s trochou studu) uvědomuje ubohost českých internetových diskusí. Ač i na západ od nás lze najít v internetových diskusích extrémní názory, urážky  nebo frustrované výlevy, obecně jsou tyto diskuse strukturovanější, věcnější, a zejména ohlasy na blogy a komentáře se obvykle mnohem více týkají meritu věci.

Zdroj: http://www.pehe.cz/Members/redaktor/o-ubohosti-ceskych-internetovych-diskusi-1

 
Líbí se vám článek? Sdílejte ho prosím!

Post a comment

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat